Apie Neringą

Apie Neringą

Unikali ir
Nuostabi vieta

Lietuvai priklausančioje 52 km ilgio teritorijoje įkurtas Kuršių nerijos nacionalinis parkas. Kuršių nerijos peizažas savitas smėlio kopomis su kur ne kur pasitaikančia augmenija, smėlingame dirvožemyje augančiu mišku, kuriame vyrauja šimtametės pušys ir žmonių rankomis sodintos kalnapušės.

Landmarks

Vėtrungės

Jas pamatysite kiekviename Neringos kampelyje. Tai – vietos paveldas. Seniau visi žvejų laivai buvo paženklinti jų kaimo simboliu, kad jis galėtų būti pakeltas aukštai ir būtų matomas iš toli. Laikui bėgant, žmonės pradėjo puošti savo namus mažomis vėtrungėmis. Dabar jas sutiksite visur.

Senasis Kurėnas

Kuršių marių gyventojams laivas „Kurėnas“ buvo vienas iš svarbiausių buities atributų: jie naudojo jį žvejybai, prekių ir gyvūnų gabenimui, kaip transporto priemonę. Kurėnas plaukė ne tik mariomis, bet ir Baltijos jūra.

Unesco paveldas

Neringa paskelbta išskirtinio gamtos grožio UNESCO pasaulio paveldo objektu ir yra Lietuvos nacionalinis parkas. Neringoje rasite miškus pilnus liepų, guobų, beržų ir pušų. Čia gyvena daugybė laukinių gyvūnų, įskaitant šerną, elnią ir lapę.

Nidos uostas

Uostas yra seniausioje Nidos dalyje, čia išsaugotas jo pradinis griežtas stačiakampio planas. Uostas atsirado XIX amžiaus pabaigoje kaip žvejybos uostas, vėliau buvo pritaikytas čia atplaukiantiems garlaiviams ir keleivių gabenimui.

Your cart is empty.

0 in cart
Close